هفتمین همایش بین المللی روانپزشکی کودک و نوجوان

+4
هفتمین همایش بین المللی روانپزشکی کودک و نوجوان

انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان ایران از سال81 تا کنون، در کنار برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی مختلف برای متخصصین حوزه سلامت روان کودک و نوجوان، موفق به برگزاری 6 دوره همایش بین المللی شده که بطور متناوب یک سال درمیان در تهران و شهرهای دیگر برگزار شده است. ششمین همایش بین المللی انجمن در شهریور ماه سال 92، در شهر تبریز و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.
این انجمن در نظر دارد هفتمین همایش بین المللی سلامت روان کودک و نوجوان را با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در سطح وسیع تر بین المللی، با محوریت "ارتقاء سلامت روان کودکان و جلوگیری از خشونت"، به تاریخ 22-24 اردیبهشت 94 ، در سه روز متوالی در تهران برگزار نماید. برنامه کلی همایش شامل سخنرانی های کلیدی، پانل ها ، سمپوزیوم ها و کارگاه ها می باشد. سخنرانی های کلیدی توسط صاحب نظران این رشته از دانشگاه های علوم پزشکی کشور و دانشگاه های معتبر چند کشور خارجی ارائه خواهد شد.
دکتر مهدی تهرانی دوست، رئیس انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان و رئیس هفتمین کنگره بین المللی روانپزشکی کودک و نوجوان، در بخشی از پیام خود به مناسبت فراخوان این کنگره آورده است: « رشد کودک نیازمند محیطی امن و ایمن همراه با تعاملی سازنده با مراقبین و اطرافیان می‌باشد. در پرتو چنین بستری است که می‌توان سلامت کودک را از نظر فیزیکی، رفتاری، شناختی هیجانی، اجتماعی و اخلاقی تأمین کرد.
خشونت علیه کودکان مانعی برای شکل‌گیری رشد مطلوب کودک و عاملی برای بروز ناهنجاری‌های رفتاری و هیجانی در این گروه سنی می‌باشد. لذا یکی از وظایف سیاست‌گزاران، متفکرین و آحاد مردم در هر جامعه‌ای تلاش در جهت دست‌یابی به «جهانی عاری از خشونت» می‌باشد.
انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان ایران بر اساس رسالت علمی، حرفه‌ای و اجتماعی خود هفتمین همایش ‌بین‌المللی روانپزشکی کودک و نوجوان را با هدف پیشگیری از خشونت و تأمین سلامت روان کودکان و نوجوانان در اردیبهشت ماه 1394 برگزار می‌نماید. در این همایش با بهره‌گیری از دانش و تجربه دانشمندان داخلی و بین‌المللی و ارائه دستاوردهای تحقیقی، جامعه علمی را در معرض آخرین یافته‌های دانش بشری در حوزه سلامت روان کودکان و نوجوان قرار می‌دهد. با کمال افتخار از کلیه محققین دعوت می‌شود که با مشارکت خود در این رویداد علمی زمینه را برای ارتقاء هر چه بیشتر سلامت روان کودکان و نوجوانان این مرز و بوم فراهم آورند.
همچنین دکتر رازجویان، دبیر اجرایی کنگره، با شروع فراخوان سوم مهلت ارسال مقالات تا 30 آذر 93 تمدید شد. به گفته رازجویان در انتهای فراخوان دوم بیش از 500 مقاله در سایت کنگره ثبت نام شده است. علاقمندان می توانند خلاصه مقالات خود را از طریق سایت کنگره به نشانی http://congress.iacap.ir ارسال نمایند.